Wanneer is er weer school dit schooljaar???

Dag beste ouders

Dag beste begeleiders

Een schooljaar waarin school gesloten is, dat maken we nu voor het eerst mee. En net zoals jullie zouden we heel graag terugkeren naar het gewone, het vertrouwde , de gewone gang van zaken waarbij we elkaar dagelijks zien en ontmoeten.

De laatste dagen is het onderwijs sterk aanwezig in het nieuws. En er komt informatie over het gewoon onderwijs. We weten wanneer scholen voor gewoon onderwijs weer kunnen openen, welke leerlingen er weer (gedeeltelijk ) naar school kunnen gaan,.. Jammer genoeg werd er tot nu toe niks gezegd over ons onderwijs. De scholen voor opleidingsvorm 1 ( Spalier en 3weg ) en opleidingsvorm 2 ( Kwadrant en 3weg) werden in het ‘heropeningsplan’ van de overheid nog niet meegenomen. Dat werd en wordt door onze school aangekaart bij de overheid zelf én bij onze koepel, katholiek onderwijs Vlaanderen. We zitten dus nog in afwachting wat we zullen mogen doen, kunnen doen voor onze leerlingen.

Wat is wel al duidelijk:

Opstarten waarbij alle leerlingen dadelijk allemaal volledige dagen naar school kunnen komen , zit er niet in. Als we mogen opstarten zal dat gedeeltelijk zijn ( bv 2 dagen per week) en in kleine groepjes .

Het is vrijwel zeker dat de overheid het schoolvervoer zal anders bekijken. Het schoolvervoer waarbij we nu vaak volle bussen hebben waarbij leerlingen dicht bij elkaar zitten, zal niet mogen.

Ook onze school zal zeker de nodige maatregelen ivm hygiëne ( handen wassen) en afstand houden moeten respecteren. We zijn nu al bezig in school om de klassen van de nodige lavabo’s te voorzien.

Zullen mondmaskers moeten gedragen worden? Wellicht wel. We zijn met heel wat leerkrachten nu al aan de slag om mondmaskers te maken voor elke meester, elke juf én elke leerling. Elke leerling krijgt ook een bandana met het logo van onze school. En we weten dat het dragen van zo’n mondmasker zeker niet altijd makkelijk zal zijn.

We zullen geen warme maaltijden  kunnen voorzien op school.

Zullen we kunnen les volgen in onze eigen vertrouwde klasgroep en ons eigen lokaal ? Wellicht niet want we moeten het aantal interacties tussen leerlingen zo klein mogelijk houden.

En zo kan ik nog wel wat zaken opsommen. Maar eerst moeten we nog wat afwachten wat de overheid ons toelaat te doen. Ondertussen zitten we niet stil!!. We bereiden ons voor om de eventuele terugkeer zo veilig mogelijk te laten verlopen. veilig voor leerlingen én veilig voor leerkrachten en therapeuten.

Zijn er nog zaken die gelijk blijven? Ja!!

We blijven bekommerd om elke leerling én om de ouders. We blijven ons inzetten om aangepast en degelijk onderwijs te verschaffen. We blijven bereid om ons aan te passen waar nodig. We blijven luisteren naar ouders als ze specifieke wensen hebben. We blijven geloven in de kracht van onze school De Pinker. We blijven gaan voor een goede toekomst voor iedereen. En een mooie toekomst komt ons toe, zeker weten.

Maar eerst moeten we nog wat geduld oefenen, wat op de tanden bijten.  En zodra we meer weten, houden we jullie zeker op de hoogte

Wie vragen heeft, raad of advies nodig heeft , je kan steeds de school contacteren, bel naar 057 33 49 69.  Alle collega’s  zijn te bereiken op hun eigen mail adres : voornaam.naam@depinker.be

Hou jullie allen goed, ik wens jullie en jullie families een goede gezondheid toe en sluit af met heel veel respectvolle groeten en dank jullie voor jullie doorzetting, jullie geduld én voor het wederzijds vertrouwen.

Met vriendelijke groeten

Peter Van Damme vanwege het Pinkerteam